Kålpudding?!

Såg i Willys reklamblad att vitkål kostade 2 kr kilot denna veckan. Och om något är så billigt måste det ju utnyttjas. Vad kan man göra med ett vitkålshuvud då? Jo, kålpudding! Har ätit det en gång tidigare vad jag vet och när jag nu googlat recept undrar jag varför inte oftare. Det verkar ju jätteenkelt! Och billigt. Så jag ska bege mig till Willys och investera i vitkål för att sedan förvandlas till husmorsSophia.

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *